"Jogurtový sýr" Labneh (Laban)

30. května 2012 v 19:48 | Samotář z klanu KozoRožců |  Návody
Jednou jsem řekl, že není řemesla do kterého bych nechtěl fušovat a to platí i pro sýrařství.


Času málo, paneláková kuchyně je malá a rodinou uvalené embargo na její využívání pro mé pokusy je, stále v platnosti... tu se zjevila možnost strávit s Kůzletem konec roku na samotě u lesa. No uznejte sami, že si to přímo říkalo o nějaký ten pokus. Nakoupil jsem tedy jogurty a nastudoval si podklady pro výrobu Labanu, měkkého sýra pocházejícího z blízkého východu a vyráběného z bílého jogurtu odkapáním syrovátky. Cenově a časově nenáročný, jednoduchý na výrobu a chutný... to je Laban.

Připravil jsem si:
1l Jogurtu (zvolil jsem kombinaci různých značek, což se nakonec ukázalo jako moudrá volba, protože některé jogurty byly příliš řídké .)
1x lžička soli
Olivový olej
Plachetka (optimálně potravinářské plátno, v mém případě kapesník a plena)
Olivy, máta a všemožné koření (to už je volitelná záležitost)

Rozmíchal jsem si jogurt a přidal do něj čajovou lžičku soli.
Poté jsem nalil jogurt do plachetky (zdě jsem narazil na první problém a to ve velikosti plachetky, původně jsem chtěl použít kapesník který by ale příliš malý a jogurt z něj přetékal) a zavěsil nad misku. Doporučený čas odkapávání se hodně lišil podle zdrojů a pohyboval se mezi třemi, osmnácti, v některých návodech až čtyřiadvaceti hodinami. Logicky, čím déle necháte odkapávat syrovátku, tím suší-tužší sýr bude. Já chtěl sýr co nejtužší a tak jsem ji nechal odkapávat 7 hodin po kterých už jsem ani při opětovném vymačkávání nedostal ven žádnou tekutinu.


Samozřejmě už po seškrábání z plachetky je sýr konzumovatelný (a taky jsme ochutnali), dvě skleničky, jednu s čistým olivovým olejem a druhou s tymiánem. Takto zakonzervovaný sýr vydrží až týden v lednici... nám popravdě ani tak dlouho vydržet nemusel a první skleničku (s tymiánem) jsme snědli ještě dříve než jsem si udělal čas a vše nafotil XDale pokud jej chcete déle uchovat, je možné zalít sýrové kuličky (válečky, kydánky či jiné útvary které ze sýru zformujete) olivovým olejem a uschovat ve tmě a chladu (takže lednice). My zalili Laban se podává obvykle s olivovým olejem a olivami, eventuelně s bylinami a kořením typickými pro blízký východ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kůzle Kůzle | 30. května 2012 v 19:56 | Reagovat

Čekala jsem,že to bude ,,humáč", ale musím říct, že mne  Laban velmi překvapil. Je lahodný, lehký a dobře roztíratelný (damn..to je jak z nějaké přitroublé reklamy xD ). Těším se až ho znovu vyzkoušíme..

2 Samotář/Ryban/Smíšek/Conflict/Indián/Mluvka Samotář/Ryban/Smíšek/Conflict/Indián/Mluvka | 30. května 2012 v 20:00 | Reagovat

[1]: Mám být upřímný? Já to čekal taky XD

3 Hulby Hulby | 23. července 2012 v 14:12 | Reagovat

Co pak, tvé pokusy končily podobnými výsledky, jako výsledky pokusů strýčky ze Saturnina?

"Na oltář tohoto svého snu kladl strýc František oběti v podobě nejrůznějších zranění a popálenin, vysypaných oken v laboratoři a nebezpečných nehod v továrně. Jednou byl dokonce ztlučen rozzuřenými dělníky, kteří na jeho rozkaz smíchali dvě suroviny a nestačili pak skákat okny ven."

Či došlo k nedorozumění?

"Těmito stálými nehodami byl personál nakonec donucen žít ve stálém střehu, a tak se stalo, že jednou došlo ke zbytečnému poplachu. Dělníci míchali v kádi jakousi podivnou směs, a dílovedoucí se ptal strýce Františka, co z toho vlastně bude. Strýc byl zachmuřen a v záchvatu náhlé upřímnosti řekl: "Ví bůh." Byl velmi překvapen, když po této lakonické odpovědi jeho spolupracovníci propadli panice a dali se na zběsilý útěk. Domnívali se, že strýc řekl: "Výbuch."

:-D  :-D  :-D

Pokud jsi nečetl, tak zde: http://elidor.cz/literatura/autori/Jirotka_Zdenek/dilo/saturnin.htm, kapitola IV. ;-)

4 Hulby Hulby | 23. července 2012 v 14:14 | Reagovat

[3]:Eh, mě to psaní dneska jde... 8-O

5 Samotář/Ryban/Smíšek/Conflict/Indián/Mluvka Samotář/Ryban/Smíšek/Conflict/Indián/Mluvka | 6. srpna 2012 v 21:25 | Reagovat

[4]: XD nerad to připouštím, ale jistá podobnosti tu je

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama