Úvodní povídka ke Stínům města Děčína

5. dubna 2008 v 2:20 | Samotář-Ryban-Smíšek-Tom-Indián |  Stíny města Děčína
Kap, kap, kap. Něco kapalo ze stěny a já neměl dost odvahy přijít blíže abych zjistil co to je. Čím déle jsem se koukla na tmavou skvrnu na zdi tím více mi připomínala převrácené anarchistické A. Nakonec jsem překonal strach a přešel temnou uličku ve které jsem právě kouřil svou poslední ranní cigaretu. Jeden krok, pak druhý a už jsem stál u zdi hostince. Dotkl jsem se obrazce, jenž byl nyní asi půl metru vysoký, byl teplý a vlhký. Pomnul jsem prsty, bříška byla červená.. Při pohledu na tekutinu jenž my utkvěla na prstech jsem pocítil podivný hlad a mě došlo, že včerejší pitka se asi zvrtla, víc než jsem myslel…
Z rukověti Jakuba H.
upíra 15.generace klanu Bjurah
Jakub stal uprostřed uličky a pokoušel si vzpomenout co se vlastně stalo poslední večer. Pil a to hodně, možná, že to trochu přehnal a usnul. Sám však věděl, že to není pravda. Nikdy nepil tak moc, aby si nepamatoval co se děje kolem něj. Čím více přemýšlel, tím větší měl hlad. To nebylo po noční kalbě neobvyklé. Něco v něm mu, ale říkalo, že to nebude normální hlad. To však v tuhle chvíli nehodlal řešit. Bylo pondělí ráno a on musel na přednášku o škodlivosti azbestu, podíval se tedy na hodinky a vyrazil ze stinné uličky. Hned jak vyšel ze stínu oslnilo ho slunce, na to, že bylo teprve osm už svítilo docela dost a i docela pekelně hřálo. Jakub musel odvrátit pohled stranou a když se otočil měl pocit, že mu slunce vypaluje do krku díru.
Rozhlédl se po třídě, aby viděl stále ty samé tváře. Okamžitě zamířil ke stolu kde seděli jeho přátelé, ti jediní lidé kteří s ním včera večer byli. Hned jak ho Jury spatřil vyčaroval na tváři úsměvu podobný výraz a zvolal ,, Aaa náš velký šťastlivec a milovník.". Při těch slovech se Jakubovy před očima vybavila tvář nedokázal si, ale vybavit detaily. Nedobrovolně se tedy zeptal Juryho co se stalo předchozí večer. Čím déle Jakub naslouchal Juryho vyprávění, tím více si vzpomínal a tím více se začal děsit toho co se asi stalo. Naštěstí začala přednáška a Jakub se musel soustředit na Azbest.
Ve třídě bylo asi pět párů lavic po třech místech. Do třídy se tedy poskládalo asi třicet studentů. V jeho lavici seděla Alexa a Jury. On seděl mezi nimi, takže se mohl bavit s oběma zároveň. Po chvíli přednášky se zadíval na Alexu a podvědomě mu sjeli oči na krk. Nikdy si nevšiml jak dokonalý má krk. Naklonil se k ní blíž a zjistil, že v ústech má něco navíc. Přejel si tedy jazykem po zubech a z hrůzou zjistil, že má téměř psí tesáky. Odtáhl se tedy od Alexy a téměř narazil do Juryho vedle sebe. Jakuba zachvátil zmatek, pokusil se najít nějaké logické vysvětlení, ale došel pouze ke třem závěrů a ani jeden ho neuklidnil. Opilej není a upíři neexistují, takže zešílel. Ano to zní celkem logicky, ale proč tomu sám nevěří? Do konce hodiny si stále dokola opakoval předchozí večer a doufal, že zjistí co se vlastně stalo.
***
Musela jsem to udělat. Já vím, že jsem porušila minimálně tři základní pravidla Caramili, ale nemohla jsem odolat. Hned jak jsem ho poprvé uviděla, věděla jsem, že to bude skvělý Bjurah. Říkáte, že je to zločin, ale nezapomínejte Bratři, že většina z vás vznikla stejným způsobem jako on.. Takže i vy by jste měli být odsouzeni ke konečné smrti, jako my…
Závěrečná řeč Sabriane
Upírky 14.generace klanu Bjurah
Sabriane věděla že jí popraví. Stvořit potomka bez svolení svého prince byla sice drzost, ale Bjurahové na toto pravidlo nikdy moc nedbali. Za starých časů by za tento přečin byla hrdinou, ale v těchto zmatených dnech… Z přemýšlení ji vytrhla Artur který jí přinesl krysu k jídlu. Sabriane se usmála na Artura a zakousla se do krysy. Pít z krysy byla snad ta nejhorší věc kterou mohl upír ve společnosti jiného upíra udělat, dokonce i Nosferati sahali ke krysám až v případě nouze, ona však neměla na výběr. Buďto krysy nebo nic.
Nebyla to normální pouliční krysy, ale jedna z těch jenž Artur choval pro svou potřebu. Většina rodných si myslela, že Artur chová zvířata jako rozptýlení, ona však věděla, že je Vegeťák a z člověka pil pouze jednou a to když ho Augustus učil jak přežít. Nikdy to nikomu neřekla a to nejenom, protože spolu byli spjati krevním poutem.
Artur si sedl do kouta a pozoroval Sabriane. Miloval ji, celých sto let a teď jí musí popravit. Od kdy, ale Bjurahové poslouchají své otce? Utečou spolu a schovají se v kopcích nad Děčínem a ten mladík kterého stvořila Sabriane by se mohl hodit. Bude to ale těžké, ve městě je teď docela rušno. Lupini, čarodějové a teď i lovci, ty všichni nyní obývají město a vypadá to, že se blíží něco velkého protože se do města začali sjíždět různí příslušníci Řídké krve. Možná, že se předpovědi starších plní a vážně přichází Gehena. Znova pohlédl na Sabriane a ta jakoby vycítilo na co myslí, mu odpověděla ,, Ano utečeme a ten kluk nám v tom všem pomůže, proto jsem ho stvořila.". Artur se usmál ,, Takže to vše byla součást plánu? A před čím jsi chtěla utéct?" Sabriane políbila Artura a spíše pro sebe než pro něj si povzdechla ,, To nevím."
***
Dnes jsem konečně dorazil do Děčína a nechápu proč jsem byl vyslán do takového zapadákova, ale určitě k tomu máte své důvody. Z materiálů jenž jsem získal od Ikaruse, jsem se dozvěděl, že je ve městě téměř stejně rodných jako v Praze. Což je podivné, protože tolik Kainitů není v celém kraji. Zatím to vypadá, že se jedná o Řídkou krev jenž využívá blízkosti hranic. V sousedním Německu jsou totiž akceptováni a téměř bráni za rovné všem plnohodnotným rodným, mám tedy za to, že se chystají uprchnout do Německa. Náš problém se tím sice zmenší, ale riskujeme politické problémy a ty si nemůžeme dovolit, takže využiji všech svých schopností, abych potlačil problémy v tomto městě…
Z dopisu Vykonavatele
Vysvětlivky
Kainita/Rodný/našinec - jiné označení pro upíra
Lupin - hanlivé označení pro vlkodlaka
Bjurah-Upíří klan.
Vegeťák - hanlivé označení pro upíra který se živí krví zvířat
Vykonavatel - upír jenž má jako jediný právo zabít jiného upíra, většinou pracuje pro prince jako ochránce
Gehena - upíří konec světa(podle příručky už nadešel v roce 2004, ale my se tím nebudeme řídit)
Caromila - spolek upířích klanů…těžko vysvětlitelné
Nosferatu - Upíří klan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Meadow Meadow | Web | 16. ledna 2009 v 20:45 | Reagovat

Jaký mám názor víš, stačí snad jen dodat: Pokračuj...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama