Červenec 2007

Náhoda nebo Maškaráda?

27. července 2007 v 22:07 | Já |  Stíny města Děčína
Předem bych chtěl upozornit, že tento článek je pouze teorie.
Před pár dny, jsem se v noci jen tak porozhlížel po internetu a zjistil jsem, že na většině Blogů zabývajících se Vampyrizmem jsou pokaždé tři skoro identické články. První pojedná o vzhledu upírů, druhý se pro změnu věnuje rozdílům mezi Upíry a Vampíry, a třetí je odkaz na test kde se odhalí vaše upíří Já. Rozdíl mezi jednotlivými verzemi je pouze ve formulacích, ale obsah je téměř identický. Jedná se většinou o Blogy směřované na určitou skupinu Teenagerů…po bližším průzkumu jsem zjistil, že se jedná hlavně o skupiny u niž je větší pravděpodobnost, že by v budoucnu mohli přijít do kontaktu s nemrtvím…
Jsou v podstatě dvě verze proč jsou si tyto články tak podobné.
1)Autorky(většinou se jedná o dívky)okopírují text a trochu upraví. Jsou spokojeny s tím co našly a už je nezajímá, že by se mohlo jednat o klamné(a nepodložené) informace. Řeknou si: ,,Viděla jsem to na všech blozích, tak to bude asi pravda." A už nehledají další informace neboť toto jim stačí.
2) Představte si, že jste upír. Po celá staletí po vás neustále jdou a vy potřebujete zmást budoucí generace tak, aby vás v případě potřeby nepoznaly. A tak vypustíte do světa spoustu falešných informací, tak aby lidstvo uvěřilo lžím. Použijete všechny Média a postupně dokážete, aby ve vás lidé přestaly věřit, již jste skoro hotovi, když tu se znovu objeví nová vlna lidí po vás jdoucích a tak se rozhodnete pro poslední krok. Na internet umístíte několik článků o vašem vzhledu a způsobu života. Všechny obsahují takové informace, aby vás nikdo nepoznal. Zajistíte, aby se tyto články rozšířili mezi pár mladých lidí a necháte věcem volný průběh…informace se budou postupně kopírovat z jednoho Blogu na druhý až se z nich stane samozřejmost o které nebude nikdo pochybovat.
Je docela možné, že se jedná o první možnost, ale mě to připadá jako něčí dlouhodobý plán…
Doufám, že jsem neurazil majitelky blogů kde se tyto články objevují, ale přijde mi to divné aby se tyto články šířili tak rychle. A stále mi to vnucuje myšlenku: Je to jen náhoda nebo je to další část upíři Maškarády. Doufám, že je to první možnost. Protože v případě té druhé by toto mohl být můj poslední článek v životě.
PS: Drahý strýčku Smrďo pakliže toto čteš pak jsem pravděpodobně zasáhl svůj cíl. Je mi to moc líto a proto žádám o rychlou smrt a nežádám o neživot z rukou tvého klanu.(proč mám strach se otočit)

Upíři na Děčínsku

25. července 2007 v 11:38 | Samotář z klanu KozoRožců |  Děčín
Roku 1345 zemřela v Levíně žena hrnčíře Ducháče, jménem Brodka. Hned po pohřbu vstávala z hrobu, mnohé lidi dávila a po každém skákala. Když byla probita třemi olšovými kůly, krev zní tak velmi takla jako z hovada nějakého. Předtím spolkla svůj šlojíř až do polovice, a když se z úst vytáhl, byl všecek krvavý. Byvši probita, vždy ještě z hrobu vstávala a lidi hubila. Měla tedy být spálena, ale hranici nemohli nikterak zanítit, až jim staré ženy poradily, aby užili k zážehu šindele se střechy kostelní. Jakmile schořela,přestala lidi trápit.
Zdroj: Neplachova kronika

Co k tomu říci? Snad jen to, že Levín leží cca 20km od Děčína a že se do něj může jet podívat každý. A i já plánuji (snad koncem léta) výlet do teto vesničky a snad se mi podáří od místních získat více informací...

Azeroth 2007-průběh akce

23. července 2007 v 21:13 | Samotář-Ryban-Smíšek-Tom-Indián |  LARP
Mno, jak už asi víte na AZEROTH jsem nakonec jel jako Bandita s Krušnohorci. Přesněji s Prasákem, Satrifem a Pupikem (Sluníčkem).

Pátek: Ráno jsem dobalil poslední drobnosti a zjistil, že s báglem a štítem se odpoledne nevejdu do autobusu(asi bych se měl zmínit, že můj štít je tak trochu nad rozměrový - AsF. povoluje max. 60cm v průměru a já vlastním štít o 20 cm větší) vzal jsem tedy štít sebou do školy a po škole jsem jej uložil do úschovny zavazadel.
Odpoledne jsem se dopravil na nádraží a nastoupil do vlaku, doufajíc, že je to ten správný. Do té chvíle jsem doufal, že si onen vlak nemůžu splést neboť bude plný fantazáků... Po deseti minutách zpoždění jsem zahlédl pár pro veřejnost divných lidí(Fangorn + Pupik) a uslyšel Argona. V tu chvíli jsem opět ucítil pocit, jaký má vlk při návratu ke své smečce.
Cesta vlakem byla dlouhá, ale ne nudná. Argon skoro celou cestu vyprávěl veselé historky z akcí jichž se účastnil a po hodince cesty jsme vystoupili z vlaku vydajíce se
k herní ploše. Ta se nacházela cca 5 km neznámým směrem, a tak jme vyzpovídali několik místních domorodců.
Než jsme dorazili(do teď se divím, že jsme dorazili) k táboru, minuli jsme asi pět hospod(jsme zodpovědní lidi, a tak jsme zastavili jenom ve dvou) a potkali zbytek Krušnohorců(v tu chvíli mi došlo, ženaše cesta trvala asi dvě a půl hodiny).
V táboře jsme si našli vhodné místo a rozbili vlastní základnu a vyrazili na dříví. Po zbytek večera jsme pak zařizovali registrace a hráli Krušnohorské hry. V pozdnějších hodinách mě rozbolela hlava, a tak jsem opustil Krušnohorce a šel spát(podle toho co jsem slyšel to prý byl hodně veselý večer).

Sobota: Jako první mě probudil Pupik když šel spát, po druhé mě probudili přízemní mrazíky a kolem páté ranní jsem vstal(společně s několika sousedními stany), protože jsem si zapomněl vypnout budík.
Kolem osmé, jsme se nasnídali a v devět(možná v deset) jsme již byli na hrací ploše. Jako CP jsme nemuseli na představování, a tak jsme se měli čas seznámit se zbytkem banditů a CP. Po tom co jsme se zabydleli na našem stanovišti začali jsme vyhlížet hráče. První kdo se měl s námi utkat byla orčí skupina, samozřejmě , že jsme se nechali zabýt(museli jsme a jábyl docela rád). Během našeho znovuzrození(ze začátku poctivě pět minut) jme se dohodli, že bude nejlepší projít si bojiště a něco udělat. Při procházení bojiště jsme jako správní banditi doráželi raněné(férovka : pět proti jednomu) a postupně se dopracovali k dračí sluji. Drak byl sympaťák a tak jme zapředli docela příjemný rozhovor, během něhož jme draka připravili o vejce. Drak si toho všimnul a začal nás pronásledovat(vše bylo domluveno), diky bohům nám v cestě stála lidská armáda, a tak jsme vejce věnovali jednomu trpaslíkovi se slovy: ,,Za náma letí drak, tady máš jeho vejce"(Trpaslík popadl vejce podíval se na draka za námi a začal utíkat). Když lidská armáda odehnala draka, začala se postupně formovat a této chvíle jsme využili a začali napadat její oslabené bojovníky. Bohužel byla Jane lepší velitel než jsme čekali a tak jsme byli doslova rozmetáni. Po naší likvidaci nám zbytky alianční armády udělili pohřeb žehem. Této chvíle pro změnu využili Nemrtví a zaútočili na Alianci. V tu chvíli dostala Jane geniální nápad teleportovat hořící mrtvoly banditů nad hlavy Forsaken a tak jsme se vznesli a spadli na nepřátele...
Po tom ,co jme obživli a odešli z bojiště jsme se rozdělili a po zbytek dne působili odděleně. Občas jsme se potkali a chvilkově tvořili chaos mezi hráči.
Večer jme se domluvili s měsíčními vlky a trávili večer s vlčí smečkou.(to co se odehrávalo té noci nebudu radši rozebírat)
Neděle: Hned po příchodu na bojiště jsme se dohodli, že musíme posílit. Přidali jsme si pár životů, zvětšili útok a celkově se srovnali s Rogue z WoW(Vanish, sinister strike,...). Toho dne jsme zase získali dračí vejce a prodali ho Alianci, aby si zněj vychovali draka pro svoji ochranu (asi za půl hodiny jsme se procházeli po skoro vybytém Storwindu kam se drak vrátilpro vejce)...Postupně jsme se stali součástí většiny armád a pokaždé jsme přežili( není divu po tom co jsme užívali strategii: počkat až jedna s armád vyhraje a pak se přidat k vítězům), abychom v závěrečné bitvě bojovali proti všem.
Když jsme si odpoledne sbalili, vydali jsme se na nádraží, jenže jsme se nějak zdrželi a na nádraží se dostali se skoro hodinovým zpoždění, a proto jsme vyrazili domu kolem sedmé večer. Já byl doma kolem osmé, ale Krušnohorci dorazili do Chomutova někdy kolem desáté.